Творчі колективи

Народне жіноче вокальне тріо «Дивоцвіт»

Народне вокальне тріо «Дивоцвіт» комунального закладу «Демидівський районний Будинок культури» створено в 2006 році   з ініціативи  Оксани Хмарук,  яка є незмінним керівником по сьогоднішній час. В колективі на даний час беруть участь: Оксана Хмарук, Тетяна Мельничук, Надія Місюк та  концертмейстер Ярослав Пограничний.

В колективі зібрались справжні ентузіасти, яких  об’єднує і захоплює  краса української пісні, її глибокий ліризм, колоритне багатство, безмежний оптимізм, красить  професійний рівень виконання  та сценічна майстерність. В репертуар  вокального тріо  входять українські  народні,   жартівливі, повстанські, стрілецькі та пісні сучасних українських композиторів.

Народне вокальне тріо  «Дивоцвіт» користується  популярністю серед глядачів,  проводить велику роботу по відродженню української пісні, збереженню культурних  традицій Демидівського краю. Жоден культурологічний захід в районі не проходить без участі даного колективу.

За роки своєї діяльності вокальне тріо «Дивоцвіт» неодноразово захищало честь району на обласній сцені, нагороджені грамотами, дипломами та пам’ятними сувенірами.

Прийняли  участь в ХХ –му ювілейному районному фестивалі народного мистецтва «Надстирянська весна» в м.Радивилів, фестивалі народного мистецтва «Троїцькі дзвони» в с.Набережне, святкуванні 450 – ї річниці Пересопницького Євангелія в с.Пересопниця, святкуванні 20-ї річниці Незалежності України в обласному академічному українському  музично-драматичному театрів в м.Рівне,  обласних обжинках в м.Костопіль та м.Остріг,  святкуванні  Дня працівників газового господарства в смт.Млинів, святкуванні Дня працівників лісу в смт.Млинів,  районному фольклорному фестивалі «З народної криниці» в м.Дубно, обласному фестивалі патріотичної пісні «Єднає нас, браття, козацьке завзяття» в м.Здолбунові, святкуванні Дня працівників газового господарства та святкуванні Дня працівників лісу в смт.Млинів, обласному святі народного мистецтва «Пісні рідного краю», з нагоди 500-річчя селища Демидівки, обласному фестивалі народної творчості, історії та побуту «Від Вараша до Кузнецовська» м.Кузнецовськ,  обласному фестивалі народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки» в с.Красносілля Гощанського району, обласній мистецькій акції «Мистецтво одного села» смт.Демидівка в краєзнавчому музеї м.Рівне, благодійному концерті для дітей-інвалідів в смт.Млинів.

Народний  аматорський чоловічий гурт   «Литаври» 

Свою творчу діяльність вокальний чоловічий  гурт «Литаври» розпочинав як квартет, якому  у 2005 році присвоїли звання «народний аматорський»  колектив.

В колективі зібралися справжні ентузіасти, шанувальники української народної, козацької  стрілецької,  повстанської пісні,  сповнені ідей та неабияким захопленням до своєї справи.  У репертуарі  «Литаврів»  майстерне поєднання акапельного співу з інструментальним супроводом.

До складу вокального гурту  входять:  Вадим Васькевич,  Борис Рослюк,  Ярослав Пограничний, які  різні за віком  та професіями, але  їх об’єднує  любов до пісенного слова.

У перспективі   гурту   - розширення репертуару. Окрім повстанських творів  працюють  у напрямку  створення  пісень гумористичного характеру, бережливо відбираючи своєрідне та найхарактерніше з історії та побуту свого народу.

Жоден культурологічний захід в районі не проходить без участі даного колективу, солісти якого вміють надихати власним творчим натхненням і з великою відповідальністю досягати успіху. 

За сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва Народний квартет «Литаври»  неодноразово нагороджувався грамотами управління культури і туризму  обласної  державної адміністрації,  голови районної державної адміністрації.

Учасники  народного чоловічого квартету «Литаври»  різні за віком  та професіями, але  їх об’єднує  любов до пісенного слова. 

Народний фольклорний колектив  «Перевесло»

         Колектив «Перевесло» засновано в 1986 році під керівництвом Базилюк Ганни Євгенівни.  З 2005 року  керівником є творча особистість Харчук Надія Леонтівна.  На даний час колективом керує Бутовська Валентина Данилівна.     

         За високу майстерність та популяризацію народної пісні, фольклору звичаїв та традицій у 2006 році фольклорному ансамблю «Перевесло» клубу с. Малево  присвоїли почесне звання „народний” (зразковий) аматорський колектив.

         Народний фольклорний ансамбль «Перевесло» нараховує 8 учасників – це педагоги, культпрацівники, жителі села, які багато працюють над збиранням місцевого самобутнього фольклору, записують колишні обряди, звичаї, пісні у старожилів села. В їхньому репертуарі до 100 українських народних пісень, відтворено обрядові дійства «Обжинки», «Колодія», «Українські вечорниці», «Свято Юрія», «Свято врожаю», «Випічка короваю» та   «Водіння куста».

         Самобутній, яскравий колектив відомий не тільки в рідному селі, а й поза його межами, є постійним учасником культурно-масових заходах на районних та обласних святах, фестивалях, оглядах-конкурсах, творчих звітах.

За роки існування колектив набув  впевненості  у відтворенні  тих,  чи інших звичаїв та обрядів, виконанні українських   народних пісень.

Неодноразово  народний ансамбль  нагороджувався  грамотами  за вагомий внесок у розвиток української культури, високі творчі здобутки, примноження творчих традицій рідного краю.

          Саме тому народний фольклорний ансамбль «Перевесло» є справжньою скарбницею обрядів та пісень нашого краю.

Вокальний жіночий ансамбль «Калинове гроно»

 

      Вокальний жіночий ансамбль «Калинове гроно»  створено в 1996 році при районному  Будинку культури, керівник Тетяна Мельничук. В колективі зібрались справжні шанувальники української народної пісні, які бережуть і плекають звичаї свого рідного краю. Жодне свято в районі не проходить без участі даного колективу.

За роки своєї діяльності вокальний жіночий ансамбль «Калинове гроно» неодноразово виступали за межами району, нагороджені грамотами та пам’ятними сувенірами.

Прийняли участь в  фестивалі народного мистецтва «Троїцькі дзвони» в с.Набережне, обласних обжинках в м.Костопіль та м.Остріг,  святкуванні  Дня працівників газового господарства в смт.Млинів, святкуванні Дня працівників лісу в смт.Млинів,  районному фольклорному фестивалі «З народної криниці» в м.Дубно.

Народний жіночий вокальний ансамбль «Берегиня»

Впродовж 28 років  у вінок  здобутків  української культури  вплітає  свої славні  сторінки  народний вокальний жіночий ансамбль  «Берегиня»,   художнім керівником була  і залишається  викладач  першої категорії  Бакун Віра Петрівна.

Керівник Віра Петрівна зуміла об’єднати однодумців, запалити  бажанням  творити  прекрасне,  збирати,  зберігати і передавати  з покоління в покоління  українську пісню. За вагомий внесок у розвиток культури  українського народу високий  художній рівень та виконавську майстерність   вокальному  ансамблю «Берегиня», РБК присвоїли звання «народний аматорський»  колектив.

В репертуарі  колективу   понад  50 творів,  це українські народні пісні: жартівливі, ліричні, а також твори  в обробці М. Леонтовича, Є. Козака , українських авторів, пісні місцевих  композиторі, класичні твори.

Учасники  вокального ансамблю талановиті та обдаровані виконавці, високопрофесійні педагоги, аматори пісенного жанру, ведуть активну просвітницьку діяльність  в селах району.

Народний жіночий  ансамбль «Берегиня»  постійно працює над підвищенням своєї професійної майстерності: над вокальним диханням, інтонацією, художнім  змістом  творів, сценічною культурою, а також поповнює свій репертуар новими українськими піснями.

Ні один культурно-масовий  захід в районі  не проходить  без участі даного колективу.

За роки своєї діяльності  вокальний ансамбль неодноразово нагороджений почесними  грамотами.

Районний хор народної пісні.

 

Районний хор створено 2011р. Керівник хору викладач першої категорії Демидівської школи мистецтв Віра Петрівна Бакун.

Це не тільки колектив, який об’єднує в собі бажаючих пізнати специфіку хорового мистецтва, але й велика, дружня сім’я, в якій складаються визначені свої традиції. Музичний матеріал хорового колективу багатий і різноплановий. Він включає в собі хорові обробки українських народних пісень. Це ліричні, жартівливі, козацькі пісні. Свою творчість колектив демонструє на різноманітних концертах нашого краю.