Народне жіноче вокальне тріо «Дивоцвіт»
Вокальне тріо «Дивоцвіт» Демидівського районного Будинку культури створено в 2006 році при районному Будинку культури під керівництвом Оксани Хмарук, у складі: Тетяни Мельничук, Надії Місюк та Оксани Хмарук. За час свого існування колектив здобув визнання у жителів селища та за його межами. В колективі зібрались справжні ентузіасти та шанувальники української народної, стрілецької, козацької пісні. Жоден культурологічний захід в районі не проходить без участі даного колективу, солісти якого вміють надихати власним творчим натхненням і з великою відповідальністю досягти успіху.За роки своєї діяльності вокальне тріо «Дивоцвіт» неодноразово захищало честь району на обласній сцені, нагороджені грамотами та пам’ятними сувенірами.
В 2013 році колективу присвоєно почесне звання «Народне аматорське тріо».
З 2011 по 2013 роки прийняли участь в ХХ –му ювілейному районному фестивалі народного мистецтва «Надстирянська весна», фестивалі народного мистецтва «Троїцькі дзвони» в с.Набережне, святкуванні 450 – ї річниці Пересопницького Євангелія в с.Пересопниця, святкуванні 20-ї річниці Незалежності України в обласному академічному українському музично-драматичному театрів в м.Рівне, обласних обжинках в м.Костопіль та м.Остріг, святкуванні Дня працівників газового господарства в смт.Млинів, святкуванні Дня працівників лісу в смт.Млинів, районному фольклорному фестивалі «З народної криниці» в м.Дубно, обласному фестивалі патріотичної пісні «Єднає нас, браття, козацьке завзяття» в м.Здолбунові, обласному святі народного мистецтва «Пісні рідного краю», присвяченого 500-річчю селища Демидівка, обласному святі народної творчості, історії та побуту «від Вараша до Кузнецовська» в м.Кузнецовськ, обласному фестивалі народної творчості, святкуванні Дня працівників лісу в смт. Млинів, історії та побуту «Красносільські вітряки» в селі Красносілля Гощанського району.
Народний чоловічий вокальний квартет «Литаври»
Чоловічий вокальний квартет «Литаври» засновано в 2000 році при районному Будинку культури під керівництвом Бориса Євгеновича Рослюка. За виконавську майстерність квартету у 2005 році присвоєне почесне звання «народний». В колективі зібралися справжні ентузіасти, шанувальники української народної, козацької стрілецької, повстанської пісні, сповнені ідей та неабияким захопленням до своєї справи.
Починаючи з районної сцени, не сподіваючись на високі досягнення, та сьогодні вони є частим гостем на обласній сцені та Всеукраїнських фестивалях, мають чимала прихильників – любителів повстанської пісні.
У перспективі квартету - розширення репертуару. Окрім повстанських творів хочуть працювати у напрямку створення пісень гумористичного характеру. Також у планах виконувати пісні під супровід.
Учасники народного чоловічого квартету «Литаври» різні за віком та професіями, але їх об’єднує любов до пісенного слова.
Народний фольклорний колектив «Перевесло»
Колектив «Перевесло» засновано в 1986 році під керівництвом Базилюк Ганни Євгенівни. З 2005 року керівником стала Харчук Надія Леонтівна.
В 2006 році за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність колективу присвоєно звання «народний». Учасники колективу є люди, які до глибини серця закохані в українські народні пісні, звичаї і традиції рідного краю.
Колектив неодноразово виступали і виступають перед своїми односельчанами. Творчий доробок цього самобутнього колективу, творча іскра, якого несе духовну насолоду краянам на районних та обласних святах, фестивалях, творчих звітів.
Вокальний жіночий ансамбль «Калинове гроно»
Вокальний жіночий ансамбль «Калинове гроно» створено в 1996 році при районному Будинку культури, керівник Тетяна Мельничук. В колективі зібрались справжні шанувальники української народної пісні, які бережуть і плекають звичаї свого рідного краю. Жодне свято в районі не проходить без участі даного колективу.
За роки своєї діяльності вокальний жіночий ансамбль «Калинове гроно» неодноразово виступали за межами району, нагороджені грамотами та пам’ятними сувенірами.
Прийняли участь в фестивалі народного мистецтва «Троїцькі дзвони» в с.Набережне, обласних обжинках в м.Костопіль та м.Остріг, святкуванні Дня працівників газового господарства в смт.Млинів, святкуванні Дня працівників лісу в смт.Млинів, районному фольклорному фестивалі «З народної криниці» в м.Дубно.
Народний жіночий вокальний ансамбль «Берегиня»
Вокальний ансамбль створений у 1987 році. Художнім керівником колективу була і залишається викладач І-ї категорії Демидівської школи мистець Віра Петрівна Бакун, яка зуміла об’єднати однодумців, запалити бажанням творити прекрасне, збирати, зберігати і передавати з покоління в покоління українську пісню.
У 2007 р. ансамблю присвоєно звання «народний аматорський колектив».
В репертуарі колективу більше 50 творів. Це українські народні пісні: жартівливі, ліричні, а також твори в обробці Леонтовича, Є.Козака, українських авторів, пісні місцевих композиторів, класичні твори.
Учасники ансамблю справжні ентузіасти, невтомні збирачі народних традицій, духовних надбань українського народу, патріоти рідного краю.
Районний хор народної пісні.
Районний хор створено 2011р. Керівник хору викладач першої категорії Демидівської школи мистецтв Віра Петрівна Бакун.
Це не тільки колектив, який об’єднує в собі бажаючих пізнати специфіку хорового мистецтва, але й велика, дружня сім’я, в якій складаються визначені свої традиції. Музичний матеріал хорового колективу багатий і різноплановий. Він включає в собі хорові обробки українських народних пісень. Це ліричні, жартівливі, козацькі пісні. Свою творчість колектив демонструє на різноманітних концертах нашого краю.
Гурток художнього читання
Рік заснування: 2002 р.
Керівник: Оксана Петрівна Топоровська
Завдання гуртка: виявлення та розкриття природних творчих здібностей гуртківців через мистецтво слова, виховання якостей, вмінь і навиків необхідних для художнього читання, теоретична і практична підготовка активних учасників масових заходів.
Художня література, мистецтво читця є джерелами збагачення національної культури. Для виразності, дієвості художнього слова на сцені – потрібні артистична обдарованість, праця над творами літератури, досконале оволодіння професійною живою майстерністю словесної дії. Сценічна мова впливає на слухачів правдою думок, щирістю переживань, внутрішнім відчуттям.
Заняття в гуртку розвивають інтерес до творчої діяльності, дають загальні відомості про уяву, спостережливість, будуються на основі детального аналізу літературних творів, творчого засвоєння змісту. Робота над сценічною мовою, художнім словом, культурою мови та спілкування мають стати складовою часткою творчого й професійного виховання, активним стимулом розвитку естетичної творчості індивідуальності дитини.
Виразне художнє читання розвиває художній смак у гуртківців, голос, поширює його діапазон, тембр, привчає розумно володіти апаратом дихання, виправляє вади вимови і прищеплює навики розумної і вільної мови, викликає благородне почуття насолоди у виконавця і сприяє духовному єднанню людей.
Процес декламації долучає гуртківця до творчої праці, яку прийнято називати трудом душі, яка розвиває емоційну сферу, поліпшує й вдосконалює культуру його почуттів, культуру мови, сприяє збагаченню словникового запасу, удосконаленню техніки мовлення.
Учасники гуртка художнього читання приймають активну участь у масових заходах районного Будинку культури.
В репертуарі гуртка широко використовуються новинки дитячої літератури, твори відомих українських майстрів слова.
При виборі творів враховуються індивідуальні особливості і інтереси гуртківців - схильність до гумору, поезії
Учасники гуртка – призери конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає» 2013 рік
Літературно - музичний вечір «Великий син - великого народу» з нагоди відзначення 200–річчя від дня народження Т. Г. Шевченка
Гурток «Креатив»
Керівник колективу: Зубчук Алла Вячеславівна
Освіта: Рівненський державний педагогічний інститут,
спеціальність- вихователь, практичний психолог, РДГУ –культурологія та музейна справа
Стаж роботи: працює в даному закладі з 2002 року.
Телефон: 0964616326
Офіційна назва колективу: Гурток «Креатив"
Рік заснування колективу: 2013 рік
Мета створення: . формування творчої особистості : естетичних знань, смаків, ідеалів, здібностей до створення творів мистецтва, потреби вносити прекрасне в оточуючий світ, уміння самовиразитись у роботах.
Основний зміст роботи : виявлення творчих здібностей у дітей та молоді працювати з підручним матеріалом.
Характеристика гуртка:
Жанр: декоративно-прикладний
Напрямок роботи: розвиток здібностей гуртківців
Кількісний склад: 10 чоловік
Кількість вікових груп: 1
Дні занять: четвер
демонстрація українських костюмів під час мистецької акції «Мистецтво одного села» смт.Демидівка